مسواک زدن ترکیه داماد انتقال اردوغان

مسواک زدن: ترکیه داماد انتقال اردوغان اسرائیل اسرائیل رجب طیب اردوغان سرزمین های اشغالی

گت بلاگز اخبار بین الملل بیانات ترامپ از یک سیاستمدار تازه‌کار کاسب کار نامتعادل بعید نبود / رییس قوه قضاییه

رییس قوه قضاییه، دفاع مقدس و مجاهدت ملت کشور عزیزمان ایران در این دوران را عالی ترین الگو جهت پیروزی در همه میدان ها و جبهه های نبرد دانست و گفت: اگر فرهنگ جهاد

بیانات ترامپ از یک سیاستمدار تازه‌کار کاسب کار نامتعادل بعید نبود / رییس قوه قضاییه

رییس قوه قضاییه: بیانات ترامپ از یک سیاستمدار تازه کار کاسب کار نامتعادل بعید نبود

عبارات مهم : ایران

رییس قوه قضاییه، دفاع مقدس و مجاهدت ملت کشور عزیزمان ایران در این دوران را عالی ترین الگو جهت پیروزی در همه میدان ها و جبهه های نبرد دانست و گفت: اگر فرهنگ جهادی دوران دفاع مقدس را در همه میدان ها از جمله میدان اقتصاد و فرهنگ نهادینه کنیم در این ساحت ها هم پیروز خواهیم بود.

به گزارش ایسنا به نقل از اداره کل روابط عمومی قوه قضاییه، آیت الله آملی لاریجانی در جلسه مسئولان عالی قضایی با تسلیت ایام حزن و اندوه اهل بیت (ع) و شیعیان ایشان، تصریح کرد: روایتی از پیامبر اکرم (ص) در کتب خاصه و عامه از طرق متفاوت نقل شده است است که بعضی ناقدان اسناد روایات و حتی کسانی که به سخت گیری در نقد اسناد اینگونه روایات مشهورند نظیر ذَهَبی در میان اهل سنت، این روایت را صحیح دانسته اند. پیامبر فرموده اند «حسین منی و انا من حسین. احب الله من احب حسینا» یعنی حسین از من است و من از حسین هستم. خداوند هر کسی که حسین را دوست بدارد، دوست خواهد داشت.

بیانات ترامپ از یک سیاستمدار تازه‌کار کاسب کار نامتعادل بعید نبود / رییس قوه قضاییه

رییس قوه قضاییه افزود: این روایت از جهات متفاوت قابل تأمل هست. اینکه پیامبر (ص) در وقت کودکی امام حسین (ع) ایشان را در آغوش می گیرد و چنین کلامی را به زبان می آورد، نشان دهنده عظمت مقام اباعبدالله هست. بر مبنای روایت مذکور اگر کسی حضرت اباعبدالله الحسین (ع) را دوست بدارد، محبوب خدا می شود. این نعمتی بس عظیم است که باید به دقت اطراف آن تأمل کرد. در واقع محبوبیت نزد خدا کیمیایی است که در دست محبین اهل بیت(ع) بویژه حضرت اباعبدالله الحسین (ع) قرار دارد.

آملی لاریجانی در ادامه با ذکر روایات متعدد به تشریح آثار و فایده های محبوبیت بندگان نزد خداوند متعال پرداخت و خاطرنشان کرد: در صفحه 236 از جلد دوم کتاب کافی آمده است که «من احبه الله تبارک و تعالی وفاه اجره یوم القیامه بغیرحساب» یعنی اگر کسی محبوب خدا بشود، خداوند اجر او را در روز قیامت به صورت کامل و به غیرحساب عطا خواهد کرد. عبارت «بغیرحساب» دو وجه می تواند داشته باشد، یکی به معنای «نامحدود» و دیگری به معنای آن است که در اعطا، نسبت سنجی میان مقدمات و نتیجه صورت نمی گیرد و حسابرسی همچون موارد دیگر، در مورد آن جاری نیست چه بسا یک عمل از نظر میزان و کیفیت چندان بزرگ نباشد، ولی پاداشی که به واسطه فضل الهی به آن عمل داده می شود بسیار بزرگ باشد. در این جا ممکن است گفته شود رزق و پاداش «بغیرحساب» اعطا شده است است.

رییس قوه قضاییه، دفاع مقدس و مجاهدت ملت کشور عزیزمان ایران در این دوران را عالی ترین الگو جهت پیروزی در همه میدان ها و جبهه های نبرد دانست و گفت: اگر فرهنگ جهاد

محبوبیت نزد خداوند، امنیت مطلق را جهت انسان به ارمغان می آورد

رئیس دستگاه قضا با اشاره به روایتی دیگر راجع به حب خدا نسبت به بنده، خاطرنشان کرد: در روایتی دیگر از کتاب کافی آمده است که «فمن احبه الله لم یعذبه» یعنی اگر خدا کسی را دوست داشت، عذابش نمی کند. این یک گارانتی جهت سعادت انسان هست. باز هم در روایتی دیگر در کتاب کافی می خوانیم که «من احبه الله ادخله الجنه» یعنی اگر خدا کسی را دوست داشت او را وارد بهشت می سازد، ولی روایتی دیگر در خصال شیخ صدوق و علل الشرایع آمده است که اثر محبوبیت نزد خدا را بسیار بالاتر و باعظمت تر نشان می دهد. در این روایت آمده است که «و من احبه الله عزوجل کان من الآمنین» یعنی کسی را که خدا دوست بدارد او را در امنیت مطلق قرار خواهد داد. چه سعادتی از این بالاتر وجود دارد؟

آملی لاریجانی اثر دیگری از محبوبیت نزد خداوند را با اشاره به حدیث معروف قرب نوافل، غایه القصوای همه آثار دانست و تصریح کرد: طبق روایت قرب نوافل، خداوند می فرماید که انسان با انجام فرائض به من نزدیک می شود ولی هنگامی که بعضی مستحبات و نوافل را انجام می دهد به من نزدیک می شود تا آنجا که او را دوست بدارم و بعد از آن دست، گوش، چشم و پای او می شوم. این بدان معناست که هنگامی که انسان محبوب خداوند شد، شراشر وجودش ظهور حق تعالی می شود و به نقطه فناء فی الحق می رسد که قدرت مطلقه و سلطه مطلقه و سیطره مطلق را در وجود خداوند می بیند. اینها اصطلاحات صوفیه یا بعضی حرفهای بافته شده است نیست بلکه نص صریح روایت است که به طرق متعدد در کتب گوناگون از قبیل کافی، توحید، علل الشرایع، ارشاد و … نقل شده است است.

بیانات ترامپ از یک سیاستمدار تازه‌کار کاسب کار نامتعادل بعید نبود / رییس قوه قضاییه

رییس قوه قضاییه با اشاره به روایتی دیگر در ذیل روایت قرب نوافل که در کتاب ارشاد دیلمی ذکر شده است هست، گفت: خداوند می فرماید «فاذا أحبنی أحببته و أفتح عین قلبه الی جلالی. فلا أخفی علیه خاصه خلقی فأناجیه فی ظلم اللیل و نور النهار…» یعنی «زمانی که بنده ام مرا دوست بدارد، من او را دوست خواهم داشت و چشم قلبش را به جلالم بازخواهم کرد. همچنین خاصه خلق و آفریدگانم را از او مخفی نخواهم کرد و در تاریکی شب و روشنایی روز با او مناجات می کنم». واقعاً چه سعادتی بالاتر از این حال که خداوند با انسان گفت وگو کند؟

آملی لاریجانی با جمع بندی این احادیث و روایات خاطرنشان کرد: دوستی اهل بیت (ع) و به خاص طبق روایتی که در ابتدا ذکر شد دوستی حضرت اباعبدالله الحسین (ع) نتیجه های و آثار عظیم محبوبیت نزد خداوند را جهت انسان به ارمغان می آورد.

رییس قوه قضاییه، دفاع مقدس و مجاهدت ملت کشور عزیزمان ایران در این دوران را عالی ترین الگو جهت پیروزی در همه میدان ها و جبهه های نبرد دانست و گفت: اگر فرهنگ جهاد

رئیس قوه قضاییه، نظام عزاداری اباعبدالله الحسین (ع) را دستگاه رحمت و توسل توصیف کرد و افزود: امیدواریم از نعمت بزرگ عزاداری در این ایام و توسل به وجود نورانی حضرت سیدالشهدا (ع) که بالاترین قدر را نزد خداوند دارد، محروم نشده و به هر میزان که امکان داشته باشد در جهت اقتراب به ساحت اهل بیت (ع) و جلب دوستی آن بزرگوارن گام برداریم.

آملی لاریجانی تاکید کرد: گرچه علاقه و انس به اهل بیت (ع) با روح و جان شیعیان عجین و درهم آمیخته هست، ولی آنچه اهمیت دارد این است که باید این دوستی را به منصه ظهور برسانیم و در عمل نشان دهیم تا به وادی عظیم حب الهی دست یابیم و خداوند باب مدارج و مقامات عالی را که نهایت آن معرفت حق است به روی ما بگشاید.

بیانات ترامپ از یک سیاستمدار تازه‌کار کاسب کار نامتعادل بعید نبود / رییس قوه قضاییه

پیروزی ملت کشور عزیزمان ایران در دفاع مقدس شبیه معجزه بود

رئیس قوه قضاییه در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به هفته دفاع مقدس، یاد و خاطره شهدا، ایثارگران، امام راحل (قدس الله نفسه الزکیه) و مجاهدت های ملت عظیم الشأن کشور عزیزمان ایران و نیروهای مسلح کشور را گرامی داشت و تصریح کرد: اگر با دیده دقت و عبرت به دفاع مقدس نگاه کنیم می بینیم که دفاع مقدس یک معجزه بود. کشوری که تازه یک انقلاب را تجربه کرده بود و نهادهای آن به صورت کامل مستقر نشده بودند و طبیعتاً از نظر مالی و تجهیزات دچار پرسشها عدیده بود ناگهان با یک دشمن تا بُن دندان مسلح که از پشتیبانی تمام قدرت های جهانی بهره مند بود وارد یک جنگ نابرابر شد، ولی توانست در برابر صدام جنایتکار و حامیان او بایستد و با استقامت و صلابت خود و رهبری های داهیانه حضرت امام (ره) اجازه ندهد حتی یک وجب از خاک کشور از دست برود.

آملی لاریجانی افزود: آمریکایی های خبیث، صدام را به جنگ با کشور عزیزمان ایران جنبش کردند و بلوک شرق نیز از نظر تسلیحاتی به او کمک کرد. از سوی دیگر کشورهای مرتجع منطقه با صرف میلیاردها دلار هزینه و اعتبارات گسترده، از صدام حمایت کردند تا انقلاب نوپای ما را از بین ببرند، ولی تقدیر خداوند چیز دیگری بود چنانکه می فرماید «الذین جاهدوا فینا لنهدینهم سبلنا». براین اساس دیدیم که حتی جوانهای کم سن و سال با عزمی راسخ جهت پابرجاماندن انقلاب و نظام اسلامی جانفشانی کردند.

رئیس قوه قضاییه تاکید کرد: مجاهدت مردم و آنچه در دفاع مقدس اتفاق افتاد، یک اثر مهم الگوسازی در دنیا اسلام و بلکه در سراسر دنیا داشت. این مقطع جهت خود ما هم یک الگوی بسیار مناسب بود جهت اینکه بدانیم هرکجا به توان خود تکیه کردیم و روی پای خود ایستادیم نتیجه آن پیروزی قطعی خواهد بود لذا این فرهنگ جهادی را باید در همه میدانها و جبهه های نبرد بویژه در عرصه های اقتصادی و فرهنگی نهادینه کنیم تا به نتیجه مطلوب دست یابیم.

آملی لاریجانی، مقوله اقتصاد مقاومتی را منبعث از همین نظر جهادی دانست و خاطرنشان کرد: امیدواریم مسئولان ما همانطور که ملت بزرگ کشور عزیزمان ایران این راه را اختیار کرد، در همه جبهه ها فرهنگ و روش جهادی را در پیش گیرند. تاکید رهبر معظم انقلاب نیز در همه عرصه ها توجه به فرهنگ جهادی است و بنا به تجربه نیز هرکجا ایستادیم و جهادگونه عمل کردیم پیروز میدان بودیم.

دولت به حوزه پژوهشی در دانشگاه ها کمک کند

رئیس قوه قضاییه در بخش دیگری از سخنان خود با تبریک شروع سال تحصیلی جدید، اهمیت آموزش و پرورش و همچنین اموزش و تربیت را مورد تأکید قرار داد و گفت: ساختار شخصیتی جوانها در دوره تحصیل در مدارس شکل می گیرد لذا باید باب مهمی را در اموزش و تربیت باز کنیم.

آملی لاریجانی افزود: در کنار اموزش و تعلم، بحث تولید علم و کار علمی در دانشگاه ها باید با سرعت بیشتری پیگیری شود. مشکلاتی در این حوزه داریم که امیدواریم دولت محترم به خاص در حوزه امور پژوهشی کمک بیشتری کند تا شاهد تولید هر چه زیاد علم در کشور باشیم.

رییس قوه قضاییه، نیروهای خلاق جامعه را بزرگترین سرمایه ملت دانست و اظهار کرد: باید به این نیروها اعتنا کنیم و مدام چشمان مان به شرق و غرب نباشد. اگر به همین نیروهای مستعد خود در میدان عمل یاری برسانیم تا استعدادهای ارزش ظهور و بروز یابد، قطعاً قدم های بلندی جهت پیشرفت و تعالی کشور برمی دارند لیکن همین جوان ها هر کجای دنیا هم که رفته اند خوش درخشیده اند.

آملی لاریجانی با تاکید بر لزوم توجه به اخلاق و فرهنگ در کنار آموزش و پژوهش، خاطرنشان کرد: باید عمل و درک اخلاقی و همچنین داشتن معیارهای اخلاقی را از دوران کودکی به فرزندان خود بیاموزیم. این ارزش ها و نُرم ها موجب برقراری نظم اجتماعی نیز می شود و قطعاً بدون ارزشهای اخلاقی نمی توانیم جامعه ای منظم و پیشرفته داشته باشیم. اگر دروغ، ریا و فریب در جامعه رواج یابد دیگر نمی توان انتظار رشد و توسعه داشت. حتی نمی توان انتظار نظم و انتظام عمومی داشت.

سند تحول آموزش باید به مرحله اجرا درآید

رئیس قوه قضاییه، جامعه دینی را عالی ترین بستر جهت ترویج اخلاق دانست و تصریح کرد: جهت دستیابی به این امر مهم باید معلمان ما نیز مهذب باشند تا بتوانند تأثیر مورد نیاز را بر فرزندان ما بگذارند. از سوی دیگر مورد نیاز است که جهت اموزش و تربیت چه جهت دانشجویان و چه جهت استادان برنامه های دقیق و علمی داشته باشیم. در حال حاضر سند تحول آموزش را در اختیار داریم ولی نمی دانیم که به چه علت متأسفانه به کار بسته نشده هست. این سند نیز جهت تحقق اهدافی که در آن آینده نگری شده است باید اجرایی شود تا به بخشی از آنچه که در عرصه اموزش و تربیت نیاز داریم دست یابیم.

آملی لاریجانی در بخش نهایی سخنان خود با اشاره به بیانات سخیف دونالد ترامپ مدیر جمهور آمریکا در هفتاد و دومین نشست هر سال مجمع عمومی شرکت ملل متحد علیه ملت و نظام جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران تصریح کرد: این سخنان بی پایه و غیرمنطقی، خارج از تمام ضوابط دیپلماتیک بود و آقای ترامپ، کشور عزیزمان ایران را به اتهاماتی متهم کرد که همه آنها دقیقاً متوجه خود آمریکاست. آمریکا از دهه های قبل خودش در مصدر اکثر جنایات در دنیا بوده هست. هنوز افکار عمومی جهان، جنایات آمریکا در ویتنام، عراق و افغانستان را فراموش نکرده هست. علاوه بر این کارنامه آمریکا در حمایت از رژیم جنایتکار صهونیستی در کشتار مردم مظلوم فلسطین و همچنین حمایت از کشورهای مرتجع منطقه در قتل عام مردم بی گناه یمن کاملاً آشکار هست. آمریکا در مورد داعش، ژست مبارزه و مقابله گرفته بود ولی چه کسی است که نداند، داعش را خود آمریکایی ها به وجود آوردند؟ همین آقای ترامپ در مناظره های انتخاباتی خود با زن کلینتون به وزیر خارجه سابق آمریکا تاکید کرد که داعش را شما پدید آوردید و این توصیه در کتاب خاطرات زن کلینتون نیز ذکر شده است هست، حال آمده اند و کشوری مانند کشور عزیزمان ایران را با اظهاراتی بلاوجه، متهم می کنند.

اظهارات ترامپ، ملت ما را جهت ایستادگی برابر آمریکا مصمم تر می سازد

رئیس قوه قضاییه اظهار کرد: البته این بیانات از یک سیاستمدار تازه کار کاسب کار که تعادل معنوی و اخلاقی هم ندارد بعید نیست، ولی بهتر است دولتمردان آمریکا و بویژه آقای ترامپ به یاد داشته باشند که ترساندن در مورد ملت آبدیده کشور عزیزمان ایران نه تنها تأثیری ندارد بلکه این ملت بزرگ را در ایستادگی برابر دولت غیرقابل اعتماد آمریکا عازم تر و جازم تر می سازد.

آملی لاریجانی با بیان اینکه امروز حقانیت سخنان رهبر معظم انقلاب در طول دوران مذاکرات و بعد از آن مبنی بر غیرقابل اعتماد بودن آمریکا بیش از هر وقت دیگری به اثبات رسیده هست، خاطرنشان کرد: آن وقت که جمهوری اسلامی توانایی مالی و فنی جهت مقابله با دشمن های نداشت، تسلیم زیاده خواهی های دشمن های نشد؛ چه رسد به امروز که بحمدالله قدرت اول منطقه است و آمریکا نیز این عنوان را به خوبی می داند. بنابراین به دولتمردان آمریکا و بویژه آقای ترامپ توصیه می کنیم که دست از این تهدیدات بی مبنا بردارند.

رئیس قوه قضاییه با تاکید بر اینکه مسائلی نظیر توانمندی موشکی کشور عزیزمان ایران و مباحث دفاعی کشورمان که با بقای جمهوری اسلامی ارتباط دارد به هیچ عنوان قابل مذاکره نیست، علت خشم و ناراحتی مدیر جمهور آمریکا را برهم خوردن محاسبات آمریکاییها در منطقه و دنیا به وسیله جمهوری اسلامی دانست و گفت: آمریکا از ابتدای پیروزی انقلاب تا به امروز هزینه های گزافی را جهت عوض کردن جغرافیای سیاسی منطقه و همچنین نفوذ و شبیخون فرهنگی به کشور عزیزمان ایران صرف کرده است و امروز همه نقشه های خود را بویژه با مشاهده مقاومت مردم سوریه، عراق و یمن، نقش بر آب می بیند. بنابراین طبیعی است که دولتمردان این کشور تا این حد عصبانی و ناراحت باشند البته باید از این ناراحتی بمیرند لیکن جمهوری اسلامی تاکنون ایستاده و به فضل الهی بعد از این نیز در برابر دشمنی های آنها مقاومت خواهد کرد.

بر اساس این گزارش، ادامه بحث و بررسی اطراف اصلاح موادی از قانون آیین دادرسی کیفری مصوب 1392 در دستور کار امروز مسئولان عالی قضایی قرار داشت.

واژه های کلیدی: ایران | خداوند | آمریکا | انقلاب | آمریکایی | لاریجانی | آقای ترامپ | قوه قضاییه | دونالد ترامپ

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs